Relacja z meczu

Autor:

Utworzono:

18.10.2015

Mecz z Pogórzem Bachórz miał być okazją do rehabilitacji po przegranej w kiepskim stylu z Kraczkową. Po raz kolejny nasz zespół wystąpił w niepełnym składzie do czego idzie się już przyzwyczaić, początek spotkania dość chaotyczny w wykonaniu obu drużyn nie zwiastował wielkiego widowiska. W 8 minucie ku zaskoczeniu gospodarzy było 1-0 dla Pogórza, dobra centra z rzutu rożnego na krótki słupek zakończyła się celnym strzałem Szeremety i goście w pierwszej swojej groźnej akcji prowadzili. Poloniści próbowali zdobyć gola lecz dwukrotnie po rzutach rożnych strzały głową Putyły najpierw obronił bramkarz gości a w drugim przypadku nasz pomocnik uderzył minimalnie niecelnie. Okazji dla obu zespołów nie brakowało lecz zazwyczaj brakowało skuteczności lub dobrze między słupkami spisywali się bramkarze, co nie zmienia faktu, że po pierwszej połowie co najmniej powinniśmy remisować. Druga połowa to lekka przewaga graczy Polonii, którzy próbowali szybko doprowadzić do wyrównania, zawodnicy Pogórza cofnęli się licząc na grę z kontry. Żaden z zespołów nie miał zamiaru odpuścić spotkania, nasi piłkarze w końcu pokazali charakter i walczyli o każdy centymetr boiska nie oszczędzając zdrowia. W końcówce meczu na boisku robiło się coraz bardziej nerwowo, sędziowie nie zawsze umieli utrzymać nerwy zawodników na wodzy. W 85 minucie dośrodkowywał Nahirny a piłkę głową strącił Ziarno i mieliśmy remis, gospodarze nie zamierzali odpuszczać i szukali okazji do zwycięstwa lecz zamiast groźnych akcji zaczęły się dyskusje z sędziami i posypały się kartki. Wszystko przez kluczową decyzję sędziego w doliczonym czasie gry, gdy w polu karnym gości faulowany był Ślemp a sędzia po konsultacji z bocznym pokazał naszemu zawodnikowi żółty kartonik zamiast wskazać na wapno, z takim obrotem sprawy nie mógł pogodzić się Ziarno komentując całe zajście za co otrzymał natychmiast czerwoną kartkę, osłabiając zespół na kolejne mecze.

Dziękujemy wszystkim zawodnikom za walkę i trud włożony w mecz oraz życzymy powodzenia w ostatniej kolejce rundy jesiennej w Husowie.