Rundę rewanżową czas zacząć

Choć pogoda za oknem niecodziennie na to wskazuje, to już w najbliższą niedziele zespoły B-klasy gr. III podokręgu Rzeszów rozpoczną rundę wiosenną. LKS Orzeł Wysoka wybiera się do Chmielnika na mecz z tamtejszą Galicją. Spotkanie rozpocznie się w samo południe.

Pierwsze spotkanie rundy rewanżowej będzie okazją do debiutu dla nowego trenera Michała Gubernata. Szkoleniowiec, wspólnie z zarządem, zdecydował się oprzeć skład na miejscowych graczach. Blisko 90% zawodników to mieszkańcy powiatu łańcuckiego, z czego większość z nich mieszka w Wysokiej. W przerwie między rundami do zespołu dołączyło czterech nowych graczy: Dominik Karaś, Wojciech Wiater, Łukasz Lutecki oraz Maciej Twardowski. W sumie do gry w tej rundzie przewidzianych jest 17 graczy, których lista znajduję się poniżej.

Po kompletnie nieudanej rundzie jesiennej, zespół z Wysokiej chce poprawić niekorzystny bilans i sięgnąć po pierwsze w tym sezonie punkty. Aby zrealizować ten cel piłkarze mocno przepracowali zimową przerwę, która została wykorzystana na treningi w hali, na orliku oraz na boisku. Zespół rozegrał też trzy mecze sparingowe. Najpierw uległ na wyjeździe drużynie KS Przybyszówka (klasa O), następnie zremisował z Orłem Wysoka Głogowska (klasa A), spotkanie ze Smolarem Smolarzyny zakończyło się również wynikiem remisowym.

Pierwszym rywalem naszych zawodników będzie Galicja Chmielnik. Zespół ten ma w dorobku 11 punktów, co plasuje go na 8. pozycji w tabeli. W pierwszym meczu obu drużyn padł wynik 2:1 na korzyść Galicji. Zespół z Chmielnika rozegrał przed sezonem siedem meczów sparingowych. Trzy z nich zakończyły się ich zwycięstwem, dwukrotnie padł remis, a w dwóch z nich ulegli swoim rywalom.

Mecz odbędzie się na stadionie w Chmielniku, a pierwszy gwizdek arbitra zabrzmi o godzinie 12. Zbiórka zawodników zaplanowana jest na godzinę 10.30, na parkingu przy ZS w Wysokiej.

Skład LKS Orzeł Wysoka na rundę wiosenną:

Bramkarze: Mateusz Bieleń, Maciej Tajchman, Maciej Twardowski

Obrońcy: Jakub Cisek, Dominik Karaś, Łukasz Lutecki, Łukasz Mielcarek, Patryk Podolec

Pomocnicy i napastnicy: Piotr Cwynar, Bogdan Czarnota, Arkadiusz Janeczek, Maciej Magoń, Józef Michna, Maciej Rząsa, Paweł Skomra, Wojciech Wiater, Przemysław Woś.

Trener: Michał Gubernat