Siatkarze Orła drudzy w turnieju w Kielnarowej

23 kwietnia drużyna siatkarzy z naszego klubu wzięła udział w pierwszym z cyklu „Cztery pory roku z piłką siatkową u boku” Wiosennym Turniej Piłki Siatkowej SZIK CUP, który odbył się na hali sportowej WSIiZ w Kielnarowej.Patronat nad całością imprezy objął Burmistrz Tyczyna Janusz Skotnicki.Sponsorem głównym turnieju była firma SZiK z Tyczyna.W turnieju udział wzięło osiem drużyn z powiatu rzeszowskiego, łańcuckiego i przeworskiego.

W pierwszej fazie zawodów drużyny mierzyły się ze sobą w czterozespołowych grupach w systemie „każdy z każdym”. Drużyna z naszego klubu trafiła na silną grupę. Pierwszy mecz zawodnicy Orła Wysoka rozegrali z zespołem TOMOPTIK TEAM z Rzeszowa, wygrywając go 2:0. Kolejne spotkanie to potyczka z drużyną Gas Albigowa, którą również pokonaliśmy 2:0, zapewniając sobie tym samym wyjście z grupy. Rozluźnienie, które wdarło się w szeregi drużyny spowodowało porażkę z zespołem z Gaci 1:2, jednak 5 punktów, które zdobył Orzeł zapewniło wyjście z grupy naszemu zespołowi z pierwszego miejsca.

W meczach półfinałowych, drużyna Orła zmierzyła się z zespołem Młode Wilki Studzian zwyciężając 2:1. W drugim spotkaniu zmierzyły się drużyny Gas Albigowa oraz Verdon Rzeszów. W meczu finałowym zespół z Wysokiej uległ w pierwszym secie zespołowi z Albigowej, aby później wygrać kolejną odsłonę meczu. O zwycięstwie miał więc zadecydować trzeci set. Drużyny toczyły zaciętą walkę punkt za punkt, która ostatecznie zakończyła się zwycięstwem drużyny z Albigowej. Zespół naszego z klubu uplasował się na 2. miejscu.