Siatkarze Orzeł Wysoka na podium ALS GŁ!

Zakończyły się rozgrywki Amatorskiej Ligii Siatkówki Gminy Łańcut, w których brała udział również drużyna z naszego klubu. Poziom tegorocznej edycji rozgrywek był wysoki, gdyż brały w niech udział dwie drużyny, które występują również w rozgrywkach IV ligi Podkarpackiego Wojewódzkiego Związku Piłki Siatkowej, oraz kilka drużyn, w których wielu zawodników występuje również w tych rozgrywkach.

Pierwszy mecz w sezonie nasza drużyna rozegrała z zespołem z Cierpisza, wygrywając spotkanie 2:1. Nasi zawodnicy nie byli jednak zadowoleni z gry, którą prezentowali, gdyż mecz stał na dość niskim poziomie. Kolejny mecz drużyna Orła rozegrała z zespołem Grom Rozbórz Długi, przegrywając go 0:3. Warto jednak podkreślić, iż drużyna z Rozborza bierze udział w czwartoligowych rozgrywkach. Podrażnieni tą porażką nasi zawodnicy postanowili wzmocnić swoje treningi, odbywające się dwa razy w tygodniu. Przyniosło to oczekiwane rezultaty i w konsekwencji gra drużyny z Wysokiej z meczu na mecz była coraz lepsza, o czym świadczą osiągnięte wyniki. Zwycięstwo z drużyną z Soniny 3:0, następnie z zespołem z Gaci 2:1, a także z juniorami z Soniny 2:1, spowodowało, iż pięliśmy się coraz wyżej w tabeli. Niesieni falą sukcesu zawodnicy Orła wiedzieli, iż czeka ich kolejne bardzo trudne spotkanie z IV-ligowcem - drużyną z Sieniawy. Po zaciętym meczu nasza drużyna zwyciężyła 3:0. Następna kolejka to ponowne zwycięstwo naszego zespołu, tym razem z drużyną z Albigowej, stosunkiem setów 2:1.

Wygrywając większość spotkań do drugiej fazy rozgrywek przystąpiliśmy z grupy mistrzowskiej, w której znalazły się 4 najlepsze drużyny po rundzie zasadniczej. Drużyna Orła miała zatem jeszcze przed sobą kolejne 3 mecze z zespołami z grupy mistrzowskiej. Wszystkie wyniki z rundy zasadniczej zaliczały się do ostatecznej punktacji.

Pierwszy mecz fazy finałowej nasza drużyna rozegrała z zespołem z Soniny, wygrywając to spotkanie 2:1. Kolejnym spotkaniem był mecz z drużyną z Albigowej, który nasz zespół wygrał 2:1. Przed ostatnią kolejką tabela była bardzo wyrównana. O ostatecznej kolejności zespołów na podium miał zadecydować ostatni mecz rozgrywany pomiędzy zespołem Orła oraz drużyną z Rozborza. Po niezbyt udanym pierwszym secie nasza drużyna zwyciężyła w drugiej odsłonie meczu. Trzeci set to wyrównana walka, która jednak zakończyła się zwycięstwem drużyny Grom Rozbórz Długi.

Ostatni, niestety przegrany, mecz zadecydował o tym, iż na koniec rozgrywek Amatorskiej Ligii Siatkówki Gminy Łańcut nasz zespół znalazł się na 3. miejscu. Cieszy fakt, iż drużyna Orła jest zespołem, który wygrał najwięcej spotkań w całym sezonie bo aż 8, przegrywając tylko dwa, z IV-ligowcami. Cieszy również postawa zawodników, którzy stawiali się na każdy mecz i dawali z siebie wszystko, zostawiając na boisku mnóstwo potu i wysiłku. Widać, iż z roku na rok drużyna naszego klubu jest coraz silniejsza i mamy nadzieje, że w przyszłym sezonie zwycięży w rozgrywkach Amatorskiej Ligi Siatkówki Gminy Łańcut.

Wszystkie informacje na temat rozgrywek Amatorskiej Ligi Siatkówki Gminy Łańcut można znaleźć na stronie internetowej: http://als-gminalancut.pl

Sezon halowy dobiegł zatem końca, ale to nie koniec siatkówki. Przenosimy się teraz na boisko do siatkówki plażowej, które jest usytuowane przy naszym stadionie. Zapraszamy wszystkich chętnych do korzystania z niego.

Ostateczna tabela Amatorskiej Ligi Siatkówki Gminy Łańcut na sezon 2016:

1. Gas Albigowa, 21 pkt. (7 zwycięstw)

2. Grom Rozbórz Długi, 20 pkt. (7 zwycięstw)

3. Orzeł Wysoka, 19 pkt. (8 zwycięstw)

4. Sawa Team Sonina, 18 pkt. (7 zwycięstw)

Kolejne miejsca zajęły drużyny:

5. Odyńce Cierpisz,

6. UKS Sokół Sieniawa,

7. Sokoły Gać,

8. KS Relax Sonina

Skład drużyny Orzeł Wysoka: Przemysław Tajchman, Wojciech Surmacz, Krzysztof Fryń, Maciej Hadław, Maciej Tajchman, Damian Tajchman, Marcin Fryń, Dominik Karaś, Hubert Cyran, Bartłomiej Cyran, Bartłomiej Drozd, Bartosz Teprag, Tomasz Kluz

Przemysław Tajchman